Hangi ülkede şu anda saat kaç?
Saat Kaç? Şehirlere Göre Saat Farkları Sitenize Ekleyin Kronometre Yaz Saati IPye göre Takvim Sponsorlarımız

SIKÇA SORULAN SORULAR

Soru: Zaman hesaplamaları nasıl yapılıyor? Ben de kendi websitemde bunu yapabilir miyim?
Cevap: Yeterli teknik bilgi ve doğru kaynaklarla elbette siz de yapabilirsiniz. Her ülkenin farklı yaz saati uygulaması tarihleri bulunmaktadır ve her yıl bazı ülkeler bu tarihleri ileri ve geri almaktadırlar. Bu gelişmelerden anında haberiniz olmadığı taktirde o ülke için zaman hesaplamasını doğru olarak yapabilmeniz mümkün olmayabilir.
Saatkac.com bu konudaki kaynakları ve algoritması üzerinde uzun zamandır çalışmakta ve sürekli daha iyi bir algoritma yaratarak doğru bir şekilde zaman bilgisini size sunmaya çalışmaktadır.

Soru: Saatiniz ne kadar guvenilir?
Cevap: saatkac.com zaman bilgisi istediğinizde NIST sunucularına bağlanmaktadır. Sunuculara bağlanırken geçen süreden dolayı 5 ile 30sn arası gecikmeler yaşandığı sıklıkla görülmektedir. Saatimiz size aradığınız ülkenin saati hakkında saat ve dakika bilgisi olarak sağlıklı bir fikir verecektir ama yayınladığımız zaman bilgisi ile gerçek zaman arasında saniye farkları bulunması söz konusu olabilecektir. Bu gecikme internetinizin hızıyla ve websitemizin mevcut internet bağlantınızla ne kadar hızlı açılabildiğiyle de direk olarak alakalıdır.

Soru: Benim bulunduğum ile ait hava durumu sitenizde neden bulunmamaktadır?
Cevap: Hava durumu servisini aldiğımız kaynaklar ne yazık ki bütün şehirleri kapsamamaktadır. Şu aşamada eklememiz teknik olarak mümkün değildir.

Soru: Saati masa üstüme koyabilir miyim?
Cevap: Masa üstü saatimizi indirip masa üstünüzde çalıştırabilirsiniz.

Soru: NIST nedir?
Cevap: Açılımı National Institute of Standards and Technology olan NIST, merkezi Amerika'da bulunan, sunucularında ağırlık ve zaman bilgilerini barındıran bir organizasyondur.

Soru: Dijital saatinizle analog saatiniz bazen birbirini tutmuyor. Neden?
Cevap: NIST sunucularına bağlanırken saatlerimiz aynı süreyi almadığından dolayı zamanlar arasında 1-30 sn arası gecikmeler olabilmektedir. 
Yaz saati uygulaması

KKTC dahil olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde saatler 1 saat geri alınmıştır. Türkiye'de Enerji Bakanlığının vermiş olduğu karar neticesinde tek saat uygulaması yapılmaktadır. Lütfen saatlerinizin ayarını değiştirmeyin.. Haberin tamamı

Yaz saati uygulaması

Türkiye'de Enerji Bakanlığı'nın vermiş olduğu kararla tek saat sistemi uygulanmaktadır. Saatlerinizin ayarlarını değiştirmeyin. Haberin tamamı

Uyarı!

Telefonlarınızın ve bilgisayarlarınızın saatinizi otomatik olarak 1 saat geri almadığından emin olun! Haberin tamamı

Copyright © 2019 Saatkac.com